טיפים למארחים

יצירת קשר עם האורחים

לאחר ההזמנה הראשונית, צרו קשר עם האורחים, נסו להבין מה הם אוהבים לאכול וממה הם נמנעים, נסו להתעניין ולראות מה התחביבים שלהם או מה יגרום להם להרגיש בנח. אל תהססו להסכים להשתתפות במנה / מתנה מצידם, זה יגרום להם להרגיש יותר בנח.

סידור השולחן

השתדלו לסדר את הבית והשולחן לפני שהאורחים מגיעים, כדי שלא ירגישו שהם ״מפריעים״ זה נותן מיד תחושה של נינוחות ושרוצים בהם, ולא עסוקים יותר מידי ובלחץ בדברים הטכניים. השאירו דברים מסוימים במטבח והציעו להם להביא לשולחן, כדי שירגישו שותפים.

משפחתיות

נצלו פורום מצומצם, אין צורך להזמין את כל החבר׳ה אליכם, מה שיגרום לאורחים שלכם להרגיש ״לא בעניינים״ וקצת מחוץ למשחק. הקדישו להם את תשומת הלב שאתם הייתם רוצים לקבל. זו הזדמנות נהדרת לשאול שאלות, להתעניין, מי יודע, אולי תמצאו תחומי עניין משותפים ונלהבים.

שומרי מסורת

אל תנסו לחנך את האורחים שלכם, יכול להיות שהם באו אליכם לספוג אווירת שבת, לא בשביל לחזור בתשובה. היו סובלניים. אם שואלים אתכם שאלות תענו בשמחה ובלבביות, אל תכריחו אותם להפוך לדתיים, נסו להבין מה נח להם וקבלו את הדרך שלהם בהבנה.

טיפים למתארחים

יצירת קשר עם המארחים

לאחר ההזמנה הראשונית, צרו קשר עם המארחים, נסו להבין במה אפשר לעזור באירוח, מתי נח להם שתגיעו, האם לפני הזמן או בדיוק בזמן, אם יש לכם בעל חיים, האם אתם יכולים להביא אותו אתכם.

מתנה קטנה

כבדו את המארחים שלכם בנתינת מתנה סמלית, אין צורך לקנות סט כלים אך חבילת שוקולדים, פרחים (לא עבור דתיים בשבת) או בקבוק יין יכולים לתת הרגשה טובה למארחים ונותן תחושה שאתם מעריכים את האירוח שלהם. שימו לב לכשרויות במידה ואתם מתארחים אצל משפחה דתית.

כבדו את המקום

נסו להבין מראש את הרקע של המארחים, ולכבד את דעותיהם. סובלנות מאד חשובה. אל תנסו להוכיח את המארחים על רקע דתי או פוליטי. ״ברומא התנהג כרומאי״, נהגו לפי כללי הבית. התנהגו בנימוס – גם בדיבור וגם בזמן האוכל והשיח.

הכרת תודה

חייכו, דברו בצורה נעימה. התנהגו בנימוס. הגידו תודה, לא תודה, סליחה, ואל תקחו שום דבר כמובן מאליו. בסיום האירוח, הגידו תודה והביעו את הערכתכם. אם היה לכם נעים וכיף, אמרו זאת, אם תרצו להתארח שוב או לחילופין לארח, זה הזמן והמקום לציין זאת.

יש לכם עוד טיפים? כתבו לנו 🙂

* את הדוא״ל שלך אנו שומרים במערכת

אנשים שישמחו לארח אותך